Zaciatok konca .

Domov Fórum Som hráč a hľadám pomoc Zaciatok konca .

Táto téma obsahuje 11 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  pilgrim93 Pred 2 rokmi, 2 mesiacmi.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevkov
  • #4375

    lubos
    Účastník (Participant)

    Ahoj alebo ahojte neviem ci tu niekto aj cita ak sa nakde jeden ,tak ma to potesi ze si niwkto precita aj mojich par riadkov . Toto je len na uvod . Chcem vyskusat obcasne sem pridavat moj pribeh a pokroky (dufam) v realnom case. Chcem vyskusat aj tuto formu pisania ,myslim ze by to mohlo pomoct si usporaduvat myslienky a rozhodnutia v hlave ,bo niekedy ked sa napise na papier akoby sa dostalo von z hlavy

    #4377

    lubos
    Účastník (Participant)

    nieco o mne,,
    mam skoro 40
    presne si do dnesneho dna pametam na prvy kontakt s automatom,,, mal som 13 ano 13
    ale nebudem pisat cely moj zivot od malicka,, len podotknem ze automaty uz niesu tolko v kurze u mna , ale stavkovanie,, odkedy zaviedli kontrolu v herniach ,,, bol som mozno 5 krat .
    v podstate som sa ozenil ako 26 rocny,, uz vtedy som hraval, ale nerobilo mi to nejake problemy, , v uvodzovkach samozrejme,,,,,
    dovod bol ten ze som hral len za to co som mal,, nepoziciaval som si , ale po nejakom case sa to zhorsovalo,, klasicky postup,, najprv mam peniaze o ktorych zena nevie,, prehram ich,, potom prehram peniaze z vyplaty, cize nic nedonesiam domov, neskor prehram aj peniaze co sme mali odlozene ,, ,, atd atd,, az to doslo do stadia ze som si poziciaval, najsor od banky , cos sa mi darilo aj splacat cca 5 rokov (aj popri hrani) este som nebol tak zufaly,, ale poslednych cca 7 rokov je total extremnych ,, pozicky od nebankoviek,, od znamych,, od sefa v robote atd,,, utapam sa v tom vsetkom , dlhy niekde na urovni 70.000,
    samozrejme nesplacam ,,, ,
    posledne dva tyzdne boli dost velkym zaberakom , prehral som peniaze co boli urcene na nieco ine aani neboli moje (5000), a tu som prepadol trocha viec do depresii, beznadeje,, placu, a noci co som nespal alebo sa zobudil spoteny z toho stresu .
    —————————————————————————————————————————————————————————————————————————
    Zaciatok 8.12.2021
    ani neviem ako zacat, asi tym ze mam za sebou par dni s naladami ako, sebalutost , plac,, depresie,, nespavost strach , PS k tomu strachu sa este vratim bo boli dve podoby strachu, v ktorych si myslim ze konecne po rokoch sa nieco zmenilo v mojom postoji a odhodlani, prestat hrat , nebolo to len to zakerne obvinovanie sa a sebalutost, ale skor som sa priblizil k tomu spravnemu rozhodnutiu, a nie si len nahovarat ,,

    rozmyslam nad tym ako pisat,, ci ako dennik alebo ako moju spoved,,

    vcera po dnoch sebelutosti placu a hore spominanych stavoch som sa rozhodol ze musim s tym nieco spravit, no a tu zacal proces ktory je u mna po prvy krat . nie ze som uz pred tym nechcel skoncovat s tym, ale teraz je to troska ine .

    urcite poznate, gamebleri ze ak prehrate tak mavate zle stavy a pokial mate moznost a odvahu tak ideme za rodinou, rodicmi, poziadat o pomoc ze sme v takej a takej situacii, a ze chcem s tym skoncovat, no ale nastava problem ze vzdy to bolo o tom ze im poviem ze dlzim tolko a tolko,, oni mi pomohli, a ja uz som vedel podvedome ze nejaka cast pojde na znovavyskusanie stastia a prilepsim si.tak to bolo,vzdy .
    pomohol mi a nakopol ma jeden clanok na internete od jedneho hraca, sposob akym pisal bol velmi priamy a bez toho klasickeho uceloveho uvazovania co gemblery maju,, proste sa nehambil povedat a pomenovat veci tak ako su,,, a prave v tomto spociva moja zmena,, pri citani som si aj poplakal, aj nervy vybijal buchanim na vsetko okolo mna , proste som sa nasiel v tom clanku o nieco viac ako v inych clankoch ,

    na zaciatku som pisal o strachu a ze boli dva,,
    prvy bol ten ze som rozmyslal ako by bolo dobre toto vsetko skoncit, mam na mysli ukoncit moju zivotnu put, coz by nebolo prvy krat co nad takou vecou uvazujem, ale dospel som k zaveru ze sam si nedokazem ublizit,,nemam na to gule, jedine co som si prial aby sa nahodou nieco stalo a skoncil sa moj zivot,, napr vleti do mna kamion pri ceste domov , alebo nieco podobne,, proste mat uz koniec trapenia sa so zivotom ktory som si pokazil, ktory nezvladam, ktory neviem drzat pevne v rukach ale aby to nebola moja vina , ale nech nahoda ukonci toto vsetko

    to bol ten prvy strach,, a teraz ten druhy,,

    druhy strach spociva v tom ze ked ustupila trocha ta nenavist voci sebe samemu tak som si predstavoval ako s pravdou videm na povrch viem ze to je jedine riesenie a poviem rodine a partnerke kolka bije bez prikraslovania, zmensovania . strach je z toho ze ma partnerka opusti aj s dvoma detmi ktore nadovsetko milujem , naozaj sa bojim toho , a vidim to ako realne,,,,,
    niekto si povie ako mozem lubit deti a pri tom im robit taketo problemy,, odpoved neviem ani ja , proste to tak je,,
    uz som raz procesom liecenia-abstinencie presiel a dobre viem ze zaklad je odhalit vsetko ako otvorenu knihu,, teoriu ovladam dobre, ale v praxi je to uz horsie,,, bojujem s tym,,
    napr. Predstava , idem za otcom a poviem mu co sa deje a ci mi vie pomoct,, klasicky scenar ako vzdy,, ale ale….. to predsa nieje spravne, tak sa zamyslam nad tym ako mu poviem celu pravdu, a tu mam strasne strach z toho, bo tym padom pochopi ze som mu klamal pred pol rokom ked som v praci sposobil problem a dali mi ho zosobnit, a pri tom som len potreboval peniaze na to aby som vyplatil jeden dlh z hrania,, neslo o male peniaze,, bavime sa o cca 4000€ a nakonec toto je len jeden priklad,,, v podstate vela krat som si vymyslel uplne nezmysli len aby som sa dostal k peniazom . pol dna mi trvalo kym som to stravil a dospel k rozhodnutiu ze musim za kazdu cenu bojovat za to aby som mu pravdu povedal,, chcel by som prvy krat v zivote mat moment, ked by som bol ako otvorena kniha, bez rozmyslania nad tym co sa stane ked sa k niecomu priznam , alebo to radsej zamlcat a zatllkat zatlkat zatlkat,
    teraz som tak nastaveny ze by som prisiel za nim, ale nie s poziadavkou aby mi pomohol, ale jednoducho sa mu ospravedlnit, a povedat mu ze mu chcem porozpravat v akej som situacii , bo myslim ze ako rodic, a rodic co ma vzdy podrzal , ma na to pravo a je to spravne .
    a spytat sa na jeho nazor o mojom strachu ze priznanim riskujem ze pridem o rodinu a deti .
    toto je asi zaklad s ktorym by som chcel zacat,,
    pisem zacat, pretoze pokial som dospel do toho ze takto by to bolo spravne a presvecil sam seba o tom mi trvalo par dni, cize na nejake velke mega rozhodnutia do buducnosti aby som spravil spravne
    bude treba este vela bojovat , ( so samym sebou).

    toto pisem v realnom case,,, zajtra by som chcel zbehnut za otcom a porozpravat sa s nim,, a pravdu povediac aj teraz ked to pisem mam obavy , zranim ho,, opet a znova, ale snazim sa vtlkat si myslienku ze pravda je jedina cesta von z kolobehu klamstiev,nicenia vsetkeho okolo mna , gemblingu a neustaleho stresu, depresii,nespavosti, atd atd, dalo by sa menovat dalej.

    chcem mat odvahu mu povedat pravdu bez toho aby som sa mu prisiel prosikat o pomoc.

    druha tazka etapa bude sa porozpravat s mojou partnerkou,, vie ze som abstinujuci gamber,, ale vobec tomu pojmu nerozumie,, ona nevie ze chodim tajne hravat,, nejako sa mi to dari tutlat,, teda asi pred piatimi rokmi som sa jej priznal sam ze som bol hrat a mam ten problem, bo som vtedy prehral peniaze co boli doma ,, ale inak si mysli ze teraz nehram,, , uz nemam sil klamat dookola a tutlat vsetko,, prisiel som na pokraj sialenstva,, vecer sice zaspim ale prebudim sa o tretej a spoteny uz nemozem zaspat,,
    som odhodlany jej to povedat a priznat vsetko . alea z po vianociach,, nechcem znicit vianoce,,
    ak sa rozhodne pre rozchod, nebudem jej to zazlievat , ale to je to posledne co by som si prial,, a mam z toho neuveritelny strach,, snazim sa ale nabadat k tomu ze to riziko musim podstupit, bo ak budem dalej len klamat a tutlat, tak sa mi bude tazko bojovat s gemblerstvom .
    no nic na dnes to staci,, na prvy krat,, budem sa snazit sa podelit dalej o tom ako to dopadlo,, ci uz s mojim otcom,, alebo aj inych veci,,

    #4378

    lubos
    Účastník (Participant)

    Takže dnes 9. 12 skoro jedenásť hodín ráno ako som včera písal mám na pláne ísť za mojím otcom a všetko mu narovinu vyrozprávať. ráno o ôsmej som sadol do auta natankoval za 20 euro a vyrazil do Trenčína kde som asi už hodinu a pol ale ešte som nenabral odvahu mu zavolať ze som tu A že sa chcem s ním stretnúť. Počas cesty mi chodilo všetko možné po hlave či sa to nedá nejak inak spraviť aby sa to všetko nemuselo prevaliť ,viem že toto rozmýšľanie zapríčiňuje všetok ten strach ktorý mám z môjho okolia A ako to zoberú. Inak mimochodom medzi týmito všetkými myšlienkami mi automatický na sekundu zatklo v hlave že však mám ešte v peňaženke 30 euro že Skúsim šťastie a ason dva zapasy si tipnúť nech mám 100 eur. Bol to len taký sekundový záblesk a hneď som si to uvedomil vzápätí. Jeden poznatok celé ráno Odkedy som vstal tak refresh ujem stránku Či náhodou niekto nereagoval na to čo som včera písal. V kútiku duše Som dúfal že má niekto podporí a podľa toho vidím že naozaj aby som zvládol tento boj tak nemôžem byť na to sám. Chodí mi po hlave to že musím zahodiť moju minulosť a pozerať sa dopredu Ale problém nastáva že so zahodením toho zlého Môžem prísť aj o tie pekné veci z minulosti -moje deti. Viem že už len tých pár riadkov čo som doteraz písal omieľam stále dookola to ako mám strach že sa partnerka rozhodne odísť. Ale asi to len poukazuje na to z čoho mám naozaj najväčší strach

    #4379

    Domi
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň Ľuboš, ak to pre Vás nebude neprijemné, ľahšie sa mi s Vami bude komunikovať cez FB chat. Viete sa mi prosím ohlásiť správou na https://www.facebook.com/asociaciazabavyahier ?

    #4380

    lubos
    Účastník (Participant)

    Zdravim Domi…

    Pozeral som fb stranku ale zda sa mi ze je skor pre hracov a podnikatelov s hazardom a nie pre ludi co chcu bojovat proti zavislosti. Ak je to inak .poprosim o vysvetlenie .

    #4381

    Domi
    Účastník (Participant)

    v tomto pripade nejde o zameranie stranky, ale o tom, ze viem s vami komunikovat v zivom a hlavne sukromnom chate aj cez mobil a nie len verejne cez diskusiu na pocitaci.

    #4382

    lubos
    Účastník (Participant)

    Ok napisal som

    #4383

    lubos
    Účastník (Participant)

    Konec dna

    . Ako som pisal rano bol som v tn. S otcom som sa stretol a islo to tak ako som si prial. Dokazal som vyklopit vswtko prvy krat v zivote . Aj ked sa priznam ze mi nebolo bswtko jedno az do poslednej swkundy rozhovoru , Bo som si musel davat pozor aby som automaticky ako obvikle nezacal nejake omacky rozpravat. Otec v podstate pocuval a dal mi najavo ze ak budem potrwbovat pomoc,tak je tu vzdy..
    Potesilo ma to.. citil som sa velmi blbo ked som mu hovoril ze som mu klamal vtedy a vtedy ked som potreboval peniqze a ze som len vymyslal pribeh aby mi dal peniqze..
    Viem ze je to prvy malinky krok z ktoreho som mal ja obrovsky strach , ale keby som yeraz neuspel tak urcite by som sa dalej neposunul..

    Po ceste domov som nadviazal kontakt s … nazvyme to s osobou ktorej zo zaciatku som bol skepticky bo som nevedel xo si mysliet o nej, ale nakonec musim povedat ze to bola konstruktivna komunikacia, a chcem sa za to podakovat tej osobe .
    Bavime sa o cloveku co ma oslovil tu na hrajsrozumom. Vecsinou sme debatovali o vecia h ktore uz davno viem ale jedna vec co mi napisala ma povzbudila a dost.. naozaj niekedy mozeme napisat tisic slov a staci jedno z nich a otvori nam to novy sposob vnimania ..

    Teraz ked si preberam den tak som stale plny strachu a obáv , ale mam radost z dnesneho dna . Z toho ze som d9kazal konfrontovat prekazky a obavy ktore mi branili v veste za napravou..

    Inak velky obdiv mojmu otcovi. Dakujem mu za to ako sa ku mne postavil a ze ma vypocul

    #4384

    lubos
    Účastník (Participant)

    10/12/2021
    rano uplna nechut vstavat, neviem definovat moju naladu , zobudil sa aj maly krpcek a 5 min na to ten vecsi krpcek moj, pri pohlade na nich sa mi tlacia slzy do oci, no snazim sa to potlacit a nedat najavo,.
    vyrazam do prace a snazim sa venovat soferovaniu, bo hlava mi beha na vsetky strany,,, ps nasnezilo a dost ,tak aby som sa niekde nevyjebabral,,

    no bomba, v robote sa vobec nedokazem sustredit, v hlave sa mi tocia scenare ako vsetko dopadne,, este ze sef odisiel tak to nikto nevnima tu moju duchanepritomnost.
    hned prvu hodinku som venoval gugleniu, kde by som mohol hladat v mojom okoli odbornu pomoc, zistujem ze tych miest nieje vela a hlavne v mojom okoli, no pisal som na dve miesta , tak cakam na odpovede,, medzi tym samozrejme mi pri gugleni vyskocili uputavky na hazard, kedze som stavkoval aj z firemneho kompu,, z jednej strany dobre, bo nezabudam co je moj problem , ale z druhej strany zle , bo je to lakadlo,, momentalne nie, bo mam pri sebe 50ecek a to nieje peniaz pre ktory ma laka hrat,, problem nastane ak by som mal vecsi peniaz k dispozicii, (( samozrejme prevencia bude nemat peniaze k dispozicii)) , kazdopadne boj s tym chcem a budem viest.. nejak asi odstranim tie reklamne vyskakovacky nech ma to neprovokuje,, , radsej nech mi tam hole baby ukazuje a nie doxbet atd ,,

    volal mi aj otec, nemal som problem mu to okamzite zdvihnut, naopak, potesilo ma to, kedze uz nemam co skryvat pred nim,,
    no to co mi povedal ma zarazilo,, otazka od neho bola ze ci som mu nahodou nesiahol na jeho osobny ucet,, tak som mu povedal ze nie, a nech ide do banky si preverit pohyby a co sa vlastne stalo,, mrzelo ma to preto ,lebo ja som na neho vysypal vsetky svoje problemy a priznal sa mu a urcite ho to ranilo, a dnes mozno dalsia rana , sice nie odo mna, ale jednoducho ma to sere ze ja som mu pritazil a este mozno aj ine veci neprijemne sa mu stanu,,

    jeden poznatok,,
    citam to co som do teaz za par dni napisal a spominam si ako som na prvom lieceni musel pisat dennik, samozrejme pisanie denniku mi bolo strasne tazke priam som to neznasal a vobec som nevedel co pisat a vecsinou to boli len koniny, ,, viem aj preco,,,
    jednoducho som nepriznal pravdu a tym padom som nemohol pisat naozaj co mi behalo po hlave,, uz je aj tak dost tazke spoznavat a definovat a dat na papier svoje emocie, bo miestami sa mi zda ze ich ani nemam , a duplom ked som si musel vymyslat a nie pisat pravdu,,
    super, pozitivny poznatok pre mna toto na dnesny den, štipku ten zdravej sebareflexie asi este mam v sebe, a na zaciatok je to pre mna potesujuca vec .

    #4385

    lubos
    Účastník (Participant)

    13/12
    v piatok este poobede, som ostal sam v praci,, , a pokusenie prislo,,,, mam pristup do firemneho trezoru, a reku pozrem kolko penazi tam je, ak nahodou budem musiet nieco platit,,teraz viem ze to bola len zamienka, a podvedome to nebol hlavny dovod,,, dokazal som si to uvedomit, a do trezora som ani nesiel,,
    v sobotu, pisem otcovi ze ako dopadol a ci preveroval ten jeho ucet,, bol v banke a vsetko sa vysvetlilo,, poplietli v banke ucty a karty,, cize vsetko je v poriadku,, odlahlo mi,, aj ked neviem preco, bo ja som mu na ten ucet nesiahal,, asi len preto ze som mal strach ze ak by sa to nevyriesilo, tak by obvinoval mna ..
    v piatok som este pisal mail na dve miesta(psychiatrie) ci by mi vedeli pomoct, do vecera ziadna odpoved, a tak som na vecer zavolal na telefon co mali,, zdvihla mi pani a ze uz je po pracovnej dobe a ze sa mam ozvat v pondelok, ,,
    v nedelu mi prisla este odpoved aj mailom, priamo od doktora ze v pondelok mam zavolat a dohodneme stretnutie,, tak sa snazim od toho neustupit a necuknut, bo mi beha vselico mozne po hlave.
    sobotnajsia noc– sny o hrani a veci s tym spojene,, prebudenie strasne,, prvych 20 min, som sa citil ako keby som prave vysiel z herne, identicke pocity, cele zle.
    , preslo to, a bolo lepsie,,
    cely vikend bol asi v takom kolobehu,, byt s detmi,, venovat sa im,, ale videl som ze som nebol po cely den schopny fungovat tak,, miestami ma premahali bezemocne stavy,, alebo som uz nemal trpezlivost s detmi ich napominat ked vymyslali, , moja zavislost si vybera dan nielen financnu, ale aj emocnu, je mi to luto. nechcem nad tym vyplakavat, bo to by sa podobalo na scenar sebalutosti, a ten nikam nevedie, a ten scenar poznam velmi dobre ,,

    dnes pondelok rano, snazim sa dovolat a dohodnut si stretnutie u doktora, no mobil maju vypnuty , asi 5 krat som volal,, no nic, hadam pocas dna sa dovolam. vola mi bracho ze dokazal nakupit mobily pre mamu a otca,, boli sme na tom dohodnuty, bo ich maju obidvaja v strasnom stave , na vymenu,,, tak hovorim ze super, a na druhej strane mi beha hlavou, ku,,,,va z coho to zaplatim,, . zas a znova isty problem, chcem obdarovat a nemam na to,, , teda mal som ale pred mesiacom to skoncilo na stavkach,, , viem ze nakonec budem mat peniaze pred vianocami, a zaplatim to,, ale to nieje ono,, sere ma to a zvlast ked to nieje jediny pripad ktory mi poukazuje na to ze peniaze sice niesu vsetko, ale ked ich pre…. tak chybaju,,
    cely tyzden pred sebou, tak dufam ze ho zvladnem, najlepsie ako budem moct .

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )

Na odpovedanie na túto tému musíte byť prihlásený.

Načítava sa…